Koszulka rowerowa na miarę naszych osobistych oczekiwań

koszulka rowerowa

Doskonale wiadomo, że odzież kolarska powinna być dobierana do naszych osobistych preferencji. Jednakowoż należy także uwzględnić pewne istotne kwestie takie jak zastosowane materiały, detale w postaci elementów silikonowych, wysokiej jakości i bezpieczne kieszonki, wkładkę w spodenkach i tak dalej. Możemy wymieniać tutaj całe mnóstwo różnorodnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, ale wszystko zależy od poszczególnych elementów garderoby. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy chcemy wybrać możliwie najlepszą w koszulkę rowerową.

Kolarstwo szosowe rządzi się swoimi prawami

Z całą pewnością wiedzę z tego zakresu należą usystematyzować i powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności od uwielbianej przez nas dyscypliny, możemy zdecydować się na wybór różnorodnych elementów odzieży, które będą dostosowane do stylu jazdy. Niewątpliwie kolarstwo szosowe będzie tutaj zaznaczało się odrębnymi częściami garderoby niż na przykład MTB.

Zacznijmy od tego, że odzież kolarska w tym wypadku będzie wyróżniała się dopasowanym i zoptymalizowanym krojem, który poprawia pozycję na rowerze i jednocześnie czyni treningi bardziej efektywnymi. Śmiało również możemy zaobserwować, że zdecydowana większość koszulek rowerowych posiada wydłużony tył, który ma za zadanie zakrywanie części krzyżowej pleców. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że przednia część tej odzieży okazuje się za krótka, ale w trakcie treningu z pewnością zauważymy, że takie rozwiązanie zapobiega gromadzeniu się nadmiaru materiału na brzuchu. Pamiętajmy, że przyjmujemy tutaj pochyloną pozycję. Dodatkowo, kiedy mierzymy naszą koszulkę rowerową, możemy uznać, że wydaje się ona zbyt ciasna w ramionach. Wtedy warto przybrać pozycję podobną do tej na rowerze, a odczucia sprawnością ulegną zmianie.

Istotne elementy koszulki rowerowej

Koszulka kolarska może być naprawdę różnorodna. Jednak dzisiaj skupiamy się na modelach dopasowanych, które czynią ją odzieżą aerodynamiczną. Na dodatek warto zwrócić uwagę na odpowiednie taśmy zabezpieczające na rękawkach i na dole koszulki, gdyż wtedy będziemy mieli pewność, że nie będzie ona się przesuwała w trakcie treningów. Istotne będą także kieszonki z tyłu na plecach. Standardowo możemy liczyć tutaj na trzy otwarte rozwiązania, ale wielu producentów odzieży kolarskiej dba o to, by swoim klientom oferować również jeszcze jedną kieszonkę niewielkich rozmiarów, ale zamykaną na zamek. W wielu modelach możemy liczyć na wybór produktów z zamkiem na całej długości koszulki. Takie rozwiązanie niewątpliwie zasługuje na szczególną uwagę, gdyż jest niezwykle wygodne w trakcie użytkowania i jednocześnie zapewnia dodatkowy komfort termiczny i możliwość regulacji ciepłoty naszego ciała. Szczególnie powinniśmy uwzględnić również elementy odblaskowe, które mogą okazać się niezwykle przydatne i zwiększający naszą widoczność na szosie.

Istotne jest również to, że wśród wielu znanych producentów odzieży kolarskiej znajdziemy także mnóstwo modeli, które mogą okazać się szczególnie interesujące. Szeroka paleta kolorystyczna i wybór różnorodnych wzorów z pewnością sprostają naszym oczekiwaniom. Kluczowe jednak jest to, by zwrócić uwagę na materiał, z którego koszulka została wykonana. Naturalne rozwiązania nie będą tutaj trafione. Najlepiej wybierać materiały sztuczne, gdzie w zdecydowanej większości możemy spodziewać się po prostu poliestru oraz ewentualnego połączenia go z domieszkami innych materiałów.

Podsumowanie

Oczywiście sama koszulka kolarska nie wystarczy, by móc trenować kolarstwo szosowe. Kluczowe jest to, by od razu przemyśleć nasze wybory zakupowe i zainwestować w rozwiązania wysokiej jakości. Nie możemy zapominać o ochronie naszego ciała, właściwym odprowadzenie potu, a także komforcie w trakcie jazdy. Bardzo ważne jest to, by zakupić również spodenki rowerowe z wysokiej jakości wkładką, odpowiednie skarpety, czapkę kolarską w zależności od naszych preferencji, a także zadbać o to, by naszą garderobę poszerzać w zależności od zmieniających się warunków atmosferycznych i pór roku.